Śledztwa

1993-1995
pierwsze śledztwo w sprawie porwania Jarosława Ziętary wszczęto dopiero po roku od uprowadzeniu przez Prokuraturę Rejonową Poznań-Grunwald i umorzono z „braku znamion przestępstwa”

1998-1999
 śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu, mimo ustalenia prawdopodobnego uczestnika zbrodni, zakończyło się fiaskiem z powodu przecieku. Większość akt sprawy jest tajna, klauzulę tajne ma nawet postanowienie o umorzeniu śledztwa.

2011-2015
 śledztwo prowadzone przez Wydział ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie zakończyło się oskarżeniem Aleksandra G. o podżeganie do zabójstwa Jarosława Ziętary (proces trwa) oraz  nieprawomocnym umorzeniem – z powodu nagłego wycofania się świadków – wątku wykonawców porwania i zabójstwa (decyzja nieprawomocna)

2016-
śledztwo prowadzone przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej  dotyczące porwania i zabójstwa Jarosława Ziętary – kontynuacja nieprawomocnie umorzonego śledztwa.