Śledztwa

1993-1995
pierwsze śledztwo w sprawie porwania Jarosława Ziętary wszczęto dopiero po roku od uprowadzeniu przez Prokuraturę Rejonową Poznań-Grunwald i umorzono z „braku znamion przestępstwa”

1998-1999
 śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu, mimo ustalenia prawdopodobnego uczestnika zbrodni, zakończyło się fiaskiem z powodu przecieku. Większość akt sprawy jest tajna, klauzulę tajne ma nawet postanowienie o umorzeniu śledztwa.

2011-2015
 śledztwo prowadzone przez Wydział ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie zakończyło się oskarżeniem Aleksandra G. o podżeganie do zabójstwa Jarosława Ziętary (proces trwa)

2016-
śledztwo prowadzone przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej  dotyczące porwania i zabójstwa Jarosława Ziętary.
W jednym wątku oskarżono w maju 2018 roku byłych ochroniarzy Elektromisu, Mirosława R. ps. „Ryba” i Dariusza L. ps. „Lala” o uprowadzenie, pozbawienie wolności i pomocnictwo do zabójstwa Jarosława Ziętary.
Trwa śledztwo w wątku dotyczącym bezpośrednich sprawców zabójstwa Jarosława Ziętary i miejsca ukrycia szczątków jego zwłok.