Powstał Komitet Społeczny „Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary”

29 stycznia 2010 roku zawiązany został Komitet Społeczny „Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary”. Jego celem jest doprowadzenie do wyjaśnienia przez organy państwowe śmierci poznańskiego dziennikarza.

Nie żyją już rodzice Jarka, którzy przez lata zabiegali, by ustalono, co stało się z ich synem. Ale nie brakuje nadal osób, którym zależy na tym, by nie zapomniano o jego śmierci.

Wybitny prawnik, prof. Zbigniew Hołda powiedział w 2008 roku o sprawie Ziętary: „Prawo nakazuje zapewniać wszystkim obywatelom bezpieczeństwo, chronić ich przed utratą życia. A jeśli już zdarzy się, że ktoś zostaje życia pozbawiony, to obowiązkiem państwa jest zrobić co tylko jest możliwe, by ustalono wszystkie okoliczności zabójstwa i pociągnięto jego sprawców do odpowiedzialności”. Zawiązany Komitet Społeczny jest platformą do działań, których celem jest doprowadzenie do tego, by państwo wywiązało się ze swojego obowiązku.

Zapraszamy do przyłączania się do Komitetu wszystkich, którym zależy na wyjaśnieniu losu Jarosława Ziętary.

Więcej na stronie o Komitetu Społecznego 

One thought on “Powstał Komitet Społeczny „Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary”

  1. NIE JESTEM DZIENNIKARZEM I NIE ZA BARDZO NAWET LUBIE DZIENNIKARZY ALE W TYM WYPADKU UWAZAM ZE TO JAKI ZAWOD WYKONYWAL ZIETARA NIE MA ZADNEGO SZCZEGOLNEGO ZNACZENIA.BYL ON PRZECIEZ OBYWATELEM POLSKI.JEŚLI BEDZIEMY ZAPOMINAC O TAKICH ZBRODNIACH TO POLSKA STANIE SIE KRAJEM BEZPRAWIA.POPIERAM TE INICJATYWĘ.TO ZABóJSTWO NIE MOŻE POZOSTAĆ NIEWYJAŚNIONE

Comments are closed.