Komitet apeluje do ministra sprawiedliwości

Komitet Społeczny „Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary” wystąpił do Krzysztofa Kwiatkowskiego, ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego z apelem o przekazania sprawy zabójstwa dziennikarza do prokuratury spoza Wielkopolski.

„Działania organów ścigania były przez lata zorientowane głównie na podważanie okoliczności związanych z zaginięciem redaktora przedstawianych w mediach, a nie na faktyczne szukanie sprawców i zleceniodawców zabójstwa. Niestety, ostatnie kilkanaście miesięcy nie daje podstaw do uznania, że sprawę rzeczywiście potraktowano poważniej (…) 
W nawiązaniu do deklaracji poprzednich ministrów sprawiedliwości, jako Komitet Społeczny „Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary” prosimy Pana o spowodowanie przekazania sprawy zabójstwa dziennikarza do prokuratury spoza Wielkopolski nie obciążonej porażkami dotychczasowego śledztwa„.

Przeczytaj pełną treść apelu skierowanego do ministra sprawiedliwości

4 thoughts on “Komitet apeluje do ministra sprawiedliwości

  1. Apelujcie sobie do Pana Boga a skutek będzie taki sam. Dla Warszawki Zietara jest nikim,dla ministrów to tylko archeologia umorzona sprawa której lepiej nie ruszać bo jeszcze smród się rozejdzie jak w sprawie Olewnika.A nawet jakby minister chciał to Prokuratura już zadba by nie ruszać tego bagna. Życzę powodzenia mimo wszystko

  2. Proponuje mimo wszystko zwrócić si e teraz ponownie do nowego Prokuratora Generalnego Pana Andrzeja Seremeta z prośbą o interwencję, bo w nim jest jakaś nadzieja. W przypadku braku reakcji należy się zwrócić do ETPC w Strasburga. To musi być wyjaśnione koniecznie . Pozdrawiam serdecznie

Comments are closed.