Apel parlamentarzystów w sprawie Ziętary trafił do kosza

Prokurator Generalny Andrzej Seremet nie uwzględnił apelu dwudziestu przedstawicieli Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego z różnych ugrupowań politycznych, którzy wystąpili o przekazanie śledztwa dotyczącego zabójstwa Jarosława Ziętary do prokuratury spoza Wielkopolski.

Według Prokuratury Generalnej w sprawie nie doszło do żadnych nieprawidłowości, nie ma zatem podstaw do podjęcia i przenoszenia śledztwa poza Wielkopolskę. Zdaniem Komitetu Społecznego „Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary” przekazana parlamentarzystom odpowiedź mija się z faktami. O licznych nieprawidłowościach w sprawie już od 1992 roku informowali wielokrotnie różne organy prokuratury i administracji państwowej rodzice Jarosława Ziętary (nieżyjący już obecnie). Wielokrotnie na przestrzeni lat nieprawidłowości w postępowaniu organów ścigania przedstawiano także w publikacjach prasowych i telewizyjnych (patrza dział Publikacje).

Komentarz do tej sprawy zamieszczony w  „Głosie Wielkopolskim” 18.10.2010:
– Jestem zdziwiony takim stanowiskiem Prokuratury Generalnej. Sprawa Ziętary jest bez wątpienia bulwersująca, dotyczy bardzo poważnego przestępstwa oraz dotyka sfery wolności i demokracji w naszym kraju. W tej sytuacji wskazane byłoby skorzystanie z wszelkich istniejących możliwości, by ją wyjaśnić. Z pewnością przekazanie sprawy innej jednostce prokuratorskiej jest szansą, z której warto skorzystać. Choćby po to, by pozbyć się wątpliwości, czy w sprawie Jarosława Ziętary zrobiono naprawdę wszystko, co tylko jest możliwe.  Dlatego tym bardziej dziwi mnie odrzucenie propozycji przeniesienia sprawy poza Wielkopolskę – komentuje europoseł Filip Kaczmarek, jeden z sygnatariuszy apelu.

One thought on “Apel parlamentarzystów w sprawie Ziętary trafił do kosza

Comments are closed.