Apel redaktorów naczelnych w sprawie Jarosława Ziętary

Dzisiaj w 5 ogólnopolskich i 7 regionalnych dziennikach opublikowany został adresowany do premiera i prokuratora generalnego apel redaktorów naczelnych „Faktu”, „Gazety Wyborczej”. „Polski”, „Rzeczpospolitej” i „Super Expressu” w sprawie Jarosława Ziętary.

 

Grzegorz Jankowski („Fakt”), Jarosław Kurski („Gazeta Wyborcza”), Paweł Fąfara („Polska”), Paweł Lisicki („Rzeczpospolita”) i Sławomir Jastrzębowski („Super Express”) zaapelowali do prokuratora generalnego „o spowodowanie podjęcia umorzonego w 1999 roku śledztwa w sprawie zaginięcia Jarosława Ziętary i przekazanie go do prowadzenia prokuraturze spoza Poznania, tak aby zagwarantować bezstronność postępowania”. Wystąpili zarazem do premiera „jako do przełożonego służb specjalnych RP o spowodowanie ujawnienia wszelkich informacji dotyczących Jarosława Ziętary, które mogą znajdować się w posiadaniu tych służb, i przekazanie ich prokuraturze”.

 

Apel nawiązuje do wystąpienia uczestników konferencji 28 marca 2011 w centrum Monitoringu Wolności Prasy. Starania o podpisanie i opublikowanie apelu podjął Paweł Fąfara, redaktor naczelny „Polski”, do którego zwrócił się Komitet Społeczny „Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *